Duyurular

Blog Sayfamız En iyi Google Chrome ile Görüntülenmektedir.
Yeni Makale Eklememiz icin Lütfen support@hitlan.com -E-Mail Atarak Talepte Bulununuz.

31 Temmuz 2012 Salı

MS OUTLOOK EXPRESS CLIENT AYARLARI


MS OUTLOOK EXPRESS CLIENT AYARLARI:
1)  mncelikle Outlook Express programını çalıştırınız.
2) üst menüdeki  ྯAraçlar࿝ menüsüne daha sonra ise ྯHesaplar࿝ sekmesine tıklayınız. Eger daha önce herhangi bir hesabı tanımlamamışsanız 3.adımdan devam ediniz.

6.JPG

3)ྯPosta࿝ sekmesine geçerek saÙ taraftaki ྯEkle࿝ butonuna tıklayınız ve gelen menüde ྯPosta࿝ seçiniz .

7.JPG

4) Görünen ad bölümüne Ad ve Soyadınızı yazınız.
1.JPG
5) Açılan pencerede E-posta adresi bölümüne e-posta adresinizi yazınız.
2.JPG

6) Açılan pencerede Gelen posta ve giden posta sunucuları bölümüne ྯmail.merkeztasarim.com࿝ yazınız. (eski e-postaྔlarınıza erişmek istiyorsanız giden ve gelen posta sunucu adresleri bölümlerine ྯeskiposta.merkeztasarim.com࿝ yazmalısınız.)
3.JPG
7) Açılan pencerede ྯHesap adı࿝ bölümüne mevcut e-posta adresinizi, ྯParola࿝ bölümüne ise Yeni şifrenizi yazınız. Parolanızın anımsanmasını, her  bir gönderme/alma işlemi sırasında şifrenizin tekrar tekrar sorulmamasını istiyorsanız ྯParolayı anımsa࿝ kutusunu doldurunuz ve ྯİleri࿝ butonuna tıklayınız. (eski postaྔlarınıza erişmek için hesap adı ve Eski şifrenizi tanımlamalısınız)
4_mailloginli.JPG
8) Açılan pencerede ྯSon࿝ butonuna tıklayınız.
5.JPG
9) Yukarıda oluşturduÙunuz e-posta hesabı ayarlarına tekrar ྯAraçlar/Hesaplar࿝ altından açarak saÙ taraftaki ྯmzellikler࿝ butonuna tıklayınız.
7.JPG

10) Açılan pencerede ྯSunucular࿝ sekmesine geçiniz. En alt bölümde ྯSunucum kimlik doÙrulaması gerektiriyor࿝  işaretleyiniz.
8.JPG
11) Güvenli posta gönderme/alma ayarı yapmak için (SSL) ྯGelişmiş࿝ sekmesine geçiniz ve ྯGiden posta (SMTP)࿝ port için ྯ465࿝, ྯGelen posta(POP3)࿝ port için ྯ995࿝ giriniz. Ayrıca POP3 ve SMTP sunucuları için ྯBu sunucu için güvenli baÙlantı (SSL) gereklidir࿝ seçiniz. Pencereyi ྯTamam࿝ butonuna tıklayarak kapatınız.
9_sslli.JPG
12) Açık pencereyi ྯKapat࿝ botununu tıklayarak kapatınız ve ayarları bitiriniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder